O nás

Milí priatelia, aby ste sa o nás dozvedeli čo najviac, stačí si otvoriť jednotlivé profily lektorov. Každý z lektorov a animátorov je iný, niečím výnimočný. Spája nás láska k deťom, k tvorivosti a k osobnému rozvoju. ❤

Keď sme s manželom spúšťali program Rozumieme deťom, trávila som celé mesiace s deťmi na táboroch. Tu sme sa prvotne len hrali, zabávali, tvorili animačný program. To mi však nestačilo. Chcela som, aby aj z tých hier mali poučenie a nové zručnosti. Začala som študovať sociálnu prácu, montessori metódy učenia hrou, neformálne vzdelávanie... Dnes viem, že sa učíme viacerými zmyslami naraz a učenie ukryté v hre nás baví najviac. A keď sa učíme, súťažíme alebo tvoríme, je potrebná motivácia. Každé dieťa má svoju osobnosť a vyžaduje si individuálny prístup a motiváciu.

Mamičky sa ma veľakrát pýtajú, čo majú robiť s problémovým dieťaťom. Čo s tým, keď neposlúcha, keď sa odmieta učiť... Vďaka možnostiam pracovať s veľkým množstvom detí, som mohla viac testovať, ako rodič doma. Preto viem, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom. Hlbšie pochopenie jeho túžob, motivácií, obáv a poskytnutie viac pozornosti. Pokiaľ deti nemajú dostatok pozornosti, tak sú nesvoje a prejavujú to pre nás často neprijateľne.

Šikovné deti nemajú vybudovanú poslušnosť, ale zapálený záujem. Preto sme vytvorili program, prostredníctvom ktorého chceme zdieľať informácie o rozvoji a vzdelávaní detí, tipy ako s deťmi komunikovať a ďalšie workshopy. Vzdelávacie pobyty sú určené pre deti a ich rodičov, ale aj samostatne pre pedagógov, animátorov, vychovávateľov, či keď chcete byť lepšia sestra/brat, teta/ujo, starí rodič alebo opatrovateľka. Nájdete tu aj inšpiratívne články, myšlienky, rozhovory a rôzne bonusy zdarma.