Bc. Petra Ragas alias NELKA

Srdce projektu, lektorka, animátorka, koordinátorka akcií

 
S deťmi trávim čas po celý rok na detských táboroch a školách v prírode, kde trávime voľný čas aktivitami pre ich rozvoj.

Za 10 rokov mi prešli rukami stovky detí. Deti, s ktorými sme sa vzdelávali a hrali zároveň. Každú aktivitu vieme prispôsobiť tak, aby si z nej dieťa niečo vzalo. Deti sa učia viacerými zmyslami naraz a učenie ukryté v hre ich baví.

Keď sa s deťmi učíme, súťažíme alebo tvoríme, je potrebná motivácia.
Každé dieťa je iné a vyžaduje si individuálny prístup a preto každé motivujem inak.

Mamičky sa ma veľakrát pýtajú, čo majú robiť s problémovým dieťaťom. Čo s tým, keď neposlúcha, keď sa odmieta učiť... Vďaka tomu, že mám možnosť pracovať s veľkým množstvom detí, môžem viac testovať, ako rodič doma. Preto viem, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom. Hlbšie pochopenie jeho túžob, motivácií, obáv a poskytnutie viac pozornosti. Pokiaľ deti nemajú dostatok pozornosti, tak sú nesvoje a prejavujú to pre nás často neprijateľne.

Šikovné deti nemajú vybudovanú poslušnosť, ale zapálený záujem. Preto sme vytvorili program, prostredníctvom ktorého chceme zdielať informácie o rozvojivzdelávaní detí a tipy ako s deťmi komunikovať. Nájdete tu aj inšpiratívne článkymyšlienkyvideáhry a rôzne bonusy zdarma.